Emocje dopiero na końcu. Oleśnica nie dogoniła BC Swiss Krono Żary [ZDJĘCIA Z MECZU]

705

KOSZYKÓWKA | W sobotę w Żarach rozegrano drugoligowy mecz 15. kolejki rundy zasadniczej w grupie D pomiędzy BC Swiss Krono Żary a Team-Plast KK Oleśnica.

Na początku można było odnieść wrażenie, że będzie to nudne widowisko pod jednym koszem. Gospodarze trafiali, goście nic a nic. W szóstej minucie rezultat spotkania wyglądał bardzo jednostronnie 19:0. W końcu jednak koszykarzom z Oleśnicy zaczęło coś wychodzić. Niemniej jednak pierwsza kwarta zakończyła się z dużą przewagą BC Swiss Krono Żary 32:16. Połowa meczu to nadal utrzymująca się przewaga gospodarzy 55:38.

Po przerwie nastąpiło jakieś cudowne przebudzenie zawodników Team-Plastu. Na koniec trzeciej kwarty ich strata wynosiła już tylko osiem punktów (68:60). Zespół, który na początku chciał rzucić cokolwiek, pod koniec meczu pokazał apetyt na zwycięstwo. Mniej więcej na pięć minut przed końcem meczu na tablicy pojawił się rezultat 74:68. Zrobiło się ciekawie. Ostatnie minuty tego meczu można bez przesady nazwać ciekawym widowiskiem sportowym. BC Swiss Krono Żary pozostał niedościgniony pod względem punktowym, ostatecznie wygrywając całe spotkanie 84:77. Team-Plast KK Oleśnica ma na koncie 5 zwycięstw i 7 porażek. Żarscy drugoligowcy wygrali 7 meczy, a 4 zakończyły się porażką.