Nożownik z Lubska zaatakował

6066
fot. KPP Żary

LUBSKO | Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku zatrzymali 23-letniego mieszkańca Lubska, który zaatakował nożem 53-letniego mężczyznę. Lekarze udzielili rannemu pomocy medycznej. Napastnik trafił do aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie. Do grupy mężczyzn podszedł młody mężczyzna, trzymając w ręce nóż. Po krótkiej wymianie zdań 23-latek zadał nożem cios w brzuch jednemu z mężczyzn, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony z niezagrażającą życiu raną brzucha trafił do szpitala. Pomimo podjętych przez sprawcę przestępstwa działań skierowanych na oddalenie od siebie podejrzeń, a miedzy innymi polegających na ukryciu noża, pozbyciu się odzieży, w której widziany był przez pokrzywdzonego oraz świadków zdarzenia, a także zgoleniu brody, która była charakterystyczną cechą identyfikującą napastnika, czynności funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Lubsku doprowadziły do sprawcy przestępstwa. W poniedziałek wieczorem podejrzany o przestępstwo mieszkaniec Lubska trafił do policyjnego aresztu.

Ostatecznie zebrany materiał dowodowy oraz zeznania świadków pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim, za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 4 sierpnia decyzją sądu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żarach, mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

kom. Aneta Berestecka