Kradzież w kościele

3732

Nie uszanował święta ani świątyni. Ukradł z kościoła skrzynkę z datkami wiernych.

 

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Iłowej, którzy podczas święta Trzech Króli pełnili służbę na terenie Gozdnicy, w czasie patrolowania miasta zauważyli rowerzystę, który na widok policyjnego radiowozu skręcił w kierunku przydrożnych zarośli. Mężczyzna wyrzucił jakiś metalowy przedmiot w krzaki i sam próbował się w nich ukryć. Nieskutecznie. Po krótkim pościgu został zatrzymany. W kieszeni jego spodni policjanci znaleźli monety o różnych nominałach – kilkadziesiąt złotych. Okazało się, że wyrzucony podczas ucieczki w zarośla przedmiot, to metalowa kaseta na datki parafian. Policjanci zatrzymali mężczyznę do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy – miał ponad 2 prom. alkoholu w organizmie.

Policjanci skontaktowali się z księdzem z parafii św. Wawrzyńca. Wspólnie skontrolowali budynek kościoła. Okazało się, że w holu świątyni brakuje jednej kasetki na datki, która była trwale przymocowana do ściany budynku.

Zatrzymany, to 61-letni mężczyzna. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, po przesłuchaniu podejrzanego, zastosował wobec niego dozór Policji. Za kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

PaS, foto KPP Żagań