3,5 miliona euro na rozwój miasta

1802
fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | 29 miast polskich otrzymało łącznie około 102 mln euro na realizację projektów rozwojowych z Funduszy Norweskich i EOG w ramach programu „Rozwój lokalny”. W tym gronie znalazły się również Żary.

9 lipca podczas konferencji prasowej wyniki konkursu ogłosił wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda. Wnioski w konkursie złożyło 212 miast, a Żary znalazły się w grupie 54, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu. Jedyne miasto z województwa lubuskiego. Ostatecznie, jako jedno z 29 miast w Polsce, Żary będą mogły skorzystać z milionów przyznanych na dalszy rozwój. Symboliczny czek na kwotę 3.521.346 euro z rąk Waldemara Budy odebrała burmistrz Danuta Madej.

– Dziś wielki dzień dla naszego miasta Żary, bo oto jesteśmy w grupie zwycięzców – powiedziała Danuta Madej. – Po wielu miesiącach ciężkiej pracy naszego zespołu, naszych mieszkańców i ekspertów mamy dobre dwa programy – związanych z rozwojem lokalnym i rozwojem naszych instytucji. Dzięki tym pieniądzom ukierunkujemy naszą pracę na dalszy rozwój pod względem gospodarczym, środowiskowym i na rewitalizację obszarów do tej pory zaniedbanych.

ATB