Gmina Żary sprzedaje tereny pod inwestycje

959
fot. Andrzej Buczyński

GMINA ŻARY | Dwie działki sprzedane. Teraz ogłoszono przetargi na trzy kolejne, zlokalizowane w pobliżu obwodnicy i drogi wylotowej z Żar w kierunku Zielonej Góry.

Wszystkie trzy, niezabudowane działki znajdują się na strefie inwestycyjnej w obrębie Kadłubii. Pierwszy z wystawionych na ustną licytację teren, o wielkości 0,2104 ha można nabyć już za cenę wywoławczą 164,5 tys. zł. Na kupców czeka też kolejna działka o powierzchni 0,2311 ha w cenie 180,3 tys. zł. Przetargi zaplanowane są na 13 sierpnia 2021 r. Trzecią, największą parcelę (0,8763 ha) wystawiono za cenę wywoławczą 528 tys. zł, a przetarg odbędzie się 24 września 2021 r.

Warunkiem przystąpienia do każdego z przetargów ograniczonych jest wpłacenie wadium. Więcej szczegółów znaleźć można w gminnym Biuletynie Informacji Publicznej.

Działki zostały wyposażone w niezbędną infrastrukturę: sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, oraz drogę wewnętrzną wraz z oświetleniem. Do terenów inwestycyjnych zapewniono bezpośredni dojazd nowo przebudowanymi drogami.

Na 15 hektarowej strefie inwestycyjnej Gminy Żary w obrębie Kadłubii pozostało jeszcze do sprzedania osiem działek na cele techniczno-produkcyjne dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Ich wielkości wahają się w przedziale od 0,21 ha do 3,77 ha. Dostępne tereny są doskonałą lokalizacją dla hal produkcyjnych, czy magazynów. Strefa mieści się między dwoma drogami krajowymi: nr 27 w kierunku Zielonej Góry i nr 12 – w kierunku granicy z Niemcami.

– Do tej pory na strefie Gminy Żary sprzedaliśmy dwie działki pod działalność gospodarczą – mówi wójt Leszek Mrożek. – Zainteresowanie kupnem jest spore, bo i lokalizacja w pobliżu obwodnicy miasta Żary oraz to, że w pobliżu nie ma terenów zabudowanych daje spore możliwości inwestorom. A my jesteśmy otwarci na rozwój i współpracę, także z partnerami z zagranicy – dodaje.

fot. Andrzej Buczyński

ATB (źródło: UG Żary)