Tym razem się udało. Kamil wywalczył mistrzostwo w kickboxingu

926
fot. nadesłane

SPORTY WALKI | W dniach 3-5 marca 2022 r. w Nowej Soli odbyły się Mistrzostwa Polski K-1 Rules Pro-am. Organizatorem był MFC Makowski Fighting Championship i PZKB. Na podium stanął Kamil Dychała, podopieczny trenera klubu Korio Żary Dariusza Dychały.

Do zawodów dopuszczeni zostali zawodnicy i zawodniczki wyselekcjonowani na podstawie osiągnięć z poprzednich dwóch lat, najlepsi z najlepszych z Polski. Kamil Dychała wystartował w kategorii – 71 kg. W pierwszej walce spodkał się z zawodnikiem z klubu Sparta Gym Warszawa Szymonem Samorajczykiem i wygrał z nim w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut. W półfinale stoczył mocny pojedynek z Dawidem Siekiem z Klubu KS Sporty Walki Piła wygrywając 3:0. Natomiast w finale skrzyżował rękawice z utytułowanym zawodnikiem z klubu Ragnarok Białystok Krystianem Topczewskim – zawodowym Mistrzem Polski K-1 z 2020 r. – którego pokonał już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski K-1 Rules Pro-am. Kamil Dychała zastał wybrany najlepszym zawodnikiem tych Mistrzostw Polski.
W 2021 roku Kamil Dychała otarł się o mistrzowski pas. Startując w tej samej kategorii wagowej co obecnie, dotarł do finału. Jego rywalem był wtedy Mateusz Różak z Tarnowa. Jednak rozcięty łuk brwiowy Kamila spowodował, że po konsultacji z lekarzem walka została przerwana w drugiej rundzie. W tym roku dotarł na sam szczyt.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

ATB (nadesłane)