Na 112 zadzwonił szleniec, powiedział „mam zakładnika, karabin i granaty” (film z akcji)

3730

Na numer alarmowy 112 zadzwonił we wtorek,18 lipca mężczyzna, który powiedział, że ma zakładnika i uzbrojony jest w karabin i granaty.

Informacja błyskawicznie trafiła do policjantów z Gubina. Zgłoszenie zostało potraktowane bardzo poważnie. Do poszukiwań dzwoniącego mężczyzny ruszyli kryminalni. W drodze byli już policyjni antyterroryści i negocjatorzy. Zadanie  nie było łatwe. Początkowo nie było wiadomo, gdzie szukać mężczyzny.Kryminalni mieli pierwsze ustalenia. Dla jednostek w Krośnie Odrzańskim i Gubinie ogłoszono alarm. Do komisariatu przyjechało kilkunastu policjantów. W poszukiwania zaangażowani byli funkcjonariusze kryminalni, antyterroryści i Centralne Biuro Śledcze Policji. Na miejscu działania koordynował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jerzy Głąbowski. Funkcjonariusze szybko ustalili osobę i prawdopodobne miejsce jego przebywania.
two w sprawie prowadzone będzie przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskim. Zgodnie z kodeksem karnym za fałszywe zawiadomienie o zdarzeniu, które może zagrażać życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 (art. 224a kodeksu karnego).

MK, źródło KPP Gorzów