Wyjazdowe im nie wyszły

653

KOSZYKÓWKA | BC Swiss Krono Żary ma za sobą dwa wyjazdowe spotkania w ramach rozgrywek II ligi koszykówki mężczyzn. Niestety, obydwa przegrane.

Do tej pory podopieczni Łukasza Rubczyńskiego mają za sobą 15 meczy, w tym 5 przegranych i 10 zakończonych zwycięstwem. Z takim bilansem i 25. punktami żarski klub zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli rundy zasadniczej grupy D. Wyżej notowani to MKS Sokół Międzychód (28 pkt.), Rycerze Rydzyna (28 pkt.) i KS Kosz Pleszew (26 pkt.).

16 stycznia 2021
IgnerHome AZS Basket Nysa 66 : 55 BC Swiss Krono Żary

Mecz w Nysie nie był szczególnie obfity w celne rzuty. Obydwa zespoły uzyskały raczej przeciętne rezultaty – 66 i 55 punktów. Zawodnicy żarskiego klubu rzucali następująco – Grzegorz Kukiełka – 10 pkt., Wojciech Dymiński – 10 pkt., Mariusz Małachowski – 9 pkt., Nikodem Sirijatowicz – 9 pkt., Artur Busz – 7 pkt., Jakub Der – 4 pkt., Dariusz Kalinowski – 4 pkt., Kamil Olejnik – 2 pkt. Pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 18:16, druga – 30:26, trzecia – 47:45. Do tej pory mecz, pod względem wyniku, był raczej wyrównany. W czwartej kwarcie żaranie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak przez 7. ostatnich minut tego spotkania nie zdobyli ani jednego punktu. W tym czasie przeciwnicy sześciokrotnie celnie trafiali, co dało im łącznie 13 punktów i ostatecznie zwycięstwo.

20 stycznia 2021
Rycerze Rydzyna 100 : 82 BC Swiss Krono Żary

W ostatnim ligowym spotkaniu celnych rzutów było znacznie więcej, niż w poprzednim. Niewątpliwie najskuteczniejszym zawodnikiem BC Swiss Krono Żary był tego dnia Nikodem Sirijatowicz, który zdobył 27 punktów. Dariusz Kalinowski – 9 pkt., Wojciech Dymiński – 9 pkt., Mariusz Małachowski – 7 pkt., Kamil Olejnik – 6 pkt., Grzegorz Kukiełka – 6 pkt., Kacper Reczyński – 6 pkt., Jakub Der – 5 pkt., Artur Busz – 5 pkt., Mikołaj Siminski – 2 pkt. Pierwsza kwarta – 24:20, druga – 43:42, trzecia – 68:66. Ponownie więc o ostatecznym rezultacie zadecydowało 10 ostatnich minut meczu. Gospodarze cały czas powiększali przewagę zdobywając w ostatniej kwarcie 32 punkty. Żaranom udało się wykonać sześć rzutów, które przyniosły punkty, ale tych punktów było zaledwie 16, o połowę mniej, niż w wykonaniu rywali.

Zgodnie z terminarzem rozgrywek, kolejny mecz ligowy zaplanowany jest na sobotę, 23 stycznia, na godzinę 19.00. Żaranie na własnym parkiecie podejmować będą koszykarzy BC Obra Kościan. Obydwie drużyny spotkały się już w tym sezonie, 17 października. Tamten mecz zakończył się zwycięstwem BC Swiss Krono Żary 100:92.