Mierzyli prędkość kaskadowo

865
fot. Andrzej Buczyński

POWIAT ŻARSKI | Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn wypadków drogowych. Policjanci żarskiego ruchu drogowego przeprowadzili cykliczne działania w trosce o bezpieczeństwo. Funkcjonariusze ujawnili 27 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Policjanci uczestniczą w licznych działaniach, których celem jest poprawa bezpieczeństwa. Jednym z nich była akcja pod nazwą „Kaskada”, która w powiecie żarskim przeprowadzona została w ubiegłym tygodniu. Celem akcji było zwrócenie uwagi na konieczność jazdy zgodnie z przepisami, w szczególności podczas przemieszczania się w terenie zabudowanym. Umiejscowienie punktów ustawionych na głównych ciągach komunikacyjnych w, których mundurowi dokonywali pomiarów, wynikało między innymi ze wskazań dokonywanych przez społeczeństwo na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn wypadków, dlatego cykliczne przypominanie o tym kierowcom jest bardzo ważne. Podczas działań prowadzonych na drogach DW-287, K-27 oraz K-12 policjanci ujawnili 27 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

„Kaskada ” charakteryzuje się tym, że na określonym odcinku drogi policjanci prowadzą kontrole w różnych punktach ustawionych kolejno po sobie, w tym samym czasie.

Podczas działań funkcjonariusze sprawdzają także stan trzeźwości kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są we właściwy sposób.

kom. Aneta Berestecka
KPP w żarach