Nasi w telewizji

631
fot. nadesłane

SPORTY WALKI | 5 września w Kleszczowie odbyła się 9 edycja zawodowej gali kickboxingu HFO produkowana przez TVP Sport i nadawana na żywo. W tym najważniejszym wydarzeniu zawodowego kickboxingu w Polsce wystąpiło dwoje zawodników Żarskiego Klubu Sportów Walki – Maciej Zembik oraz Szymon Socha.

Szymon Socha zadebiutował na profesjonalnym ringu mając zaledwie 12 lat. Jego przeciwnikiem był Miłosz Dąbrowa z klubu Halny Nowy Sącz. Walka odbyła się w pełnym dystansie. Od początku pojedynku nasz zawodnik przejął inicjatywę, w drugiej rundzie zdominował Dąbrowę. Ostatecznie decyzją sędziów pada remis.

W karcie głównej gali w ringu zaprezentował się czołowy zawodnik ŻKSW (czołówka ogólnopolskich rankingów muaythai i kickboxingu) Maciej „Zembol” Zembik. Żaranin skrzyżował rękawice z Słowakiem, zawodnikiem promowanym przez federację HFO na przyszłego mistrza – Ivo Hatala. Słowak nie miał żadnych szans z Zembikiem, który od początku konsekwentnie realizował plan taktyczny. Maciek dominował w każdej z płaszczyzn i to jego ręka po werdykcie powędrowała w górę, a cały pojedynek można obejrzeć na portalu TVP Sport.

Obaj zawodnicy już rozpoczynają przygotowania do październikowych zmagań sportowych. Dla Sochy będą to Mistrzostwa Polski Muaythai natomiast Macieja Zembika zobaczymy w zielonogórskiej hali CRS podczas święta europejskiego kickboxingu czyli gali MFC.
Z ciekawostek należy dodać że gala HFO była trzecim najchętniej oglądanym wydarzeniem sportowym w Polsce w minionym tygodniu zaraz po meczu Reprezentacji Polski z Holandią i Memoriale Skolimowskiej. DP