Żary | Piraci drogowi słono zapłacili

1526
Przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i mandatem karnym lub wnioskiem do sądu. Z takimi konsekwencjami musieli liczyć się kolejni dwaj kierowcy. Jeden z nich przekroczył prędkość o ponad 50 km/h , drugi 70 km/h.

W niedzielne popołudnie , 2 czerwca na ul. Zielonogórskiej w Żarach o ponad 50/km/h więcej niż jest to dozwolone miał na liczniku 52 -letni mieszkaniec Radomia, który kierował motocyklem suzuki. Został on ukarany mandatem 500 złotych. Tego samego dnia w Sieniawie Żarskiej o ponad 70 km/h przekroczył dozwoloną prędkość 52-letni mieszkaniec Międzyrzecza kierujący citroenem, mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 800 zł.

Nadmierna prędkość jest w dużej mierze przyczyną wypadków, dlatego tak ważne dla bezpieczeństwa pieszych oraz innych kierowców jest przestrzeganie ograniczeń i stosowanie się do oznakowania, w szczególności w terenie zabudowanym. Jadąc z nadmierną prędkością nie jesteśmy w stanie odpowiednio wcześniej zareagować w przypadkach, kiedy na drodze pojawią się nieoczekiwanie piesi lub inne pojazdy.

MK, źródło lubuska policja