Gmina Żary | Pomagamy Eliaszowi

2076
Akcja była udana, udało się zebrać 4951 zł. To będzie mała cegiełka do potrzebnej kwoty ok. 1,4 mln złotych.

Wyjazd na leczenie do USA może być ostatnią nadzieją dla chorego na raka mieszkańca podżarskiego Łazu. Z pomocą w zbieraniu funduszy ruszyli sąsiedzi, znajomi i przyjaciele.

Stowarzyszenie „Łaz – Zielony Las” przy wsparciu Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie, KGW Łaz, Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz klubu WKS Łaz zorganizowało w niedzielę, 2 czerwca, imprezę charytatywną na rzecz wsparcia leczenia mieszkańca Łazu, Eliasza Dziarkowskiego. Eliasz od trzech lat walczy z chłoniakiem Hodgkina IV stopnia. Chłoniak jest ekspansywny i dwie różne chemie nie przynoszą rezultatów. Leczenie Accertisem też zawodzi. Wreszcie przychodzi nadzieja, Kuracja drogim Nivoulambem przynosi efekty. Remisja choroby to dobry znak. Wraca nadzieja na pokonanie chłoniaka. Niestety po kilku miesiącach organizm przestaje reagować na lek i choroba powraca. Jest jeszcze szansa na leczenie nowatorską metodą CAR-T-CELL w szpitalu w Huston. Miejsc dla chorych nie jest dużo, ale największą przeszkodą są ogromne koszty leczenia i pobytu w USA. Eliasz Dziarkowski ma dopiero 28 lat i małą córeczkę. Żona Ania i on sam mają więc o co walczyć.

Eliasz Dziarkowski z córką Mileną

Rusza zbiórka internetowa, Eliasz jest też podopiecznym Fundacji Wygrajmy Zdrowie. Niedzielny spacer po Zielonym Lesie i spotkanie integracyjne przy grillu na boisku w Łazie miał za zadanie dorzucić choć małą cegiełkę do zbieranych funduszy. Przewodnikiem po Zielonym Lesie był Damian Sandak, pracownik nadleśnictwa Lipinki Łużyckie. Na wędrowców czekały: pyszne ciasta, kiełbasa, pajda chleba i bigos. A wszystkiego można było spróbować za dobrowolny datek do puszki. Dla dzieci atrakcją było przybycie klauna z balonami, a dorośli mogli obejrzeć mecz ligowy pomiędzy drużynami WKS Łaz i Nysą Przewóz, zakończony zwycięstwem gospodarzy 5:3 (1:2). Udało się uzbierać 4951 zł. To kropla w morzu potrzebnej kwoty, bo do uzbierania jest ponad milion złotych, ale jest to kropla, która daje nadzieję. Wielkość człowieka mierzy się nie tylko tym, co osiągnął, ale także tym, co potrafi dać innym.

Jak pomóc

Jeżeli ktoś chce wesprzeć leczenie Eliasza Dziarkowskiego, choćby drobną kwotą, może to uczynić na stronie Fundacji Siepomaga:

https://www.siepomaga.pl/eliaszWpłaty do Fundacji Wygrajmy Zdrowie

WPŁATY Z POLSKI:

Odbiorca przelewu: Fundacja Wygrajmy Zdrowie im. prof. Grzegorza Madeja

Adres odbiorcy: ul. Piękna 28/34 lok. 53, 00-547 Warszawa

Konto: Indywidualny numer dla danego Podopiecznego

Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE IMIĘ I NAZWISKO PODOPIECZNEGO NR ID

Bank odbiorcy: Bank Pekao SA

WPŁATY Z ZAGRANICY:

Odbiorca przelewu: Fundacja Wygrajmy Zdrowie im. prof. Grzegorza Madeja

Adres odbiorcy: ul. Piękna 28/34 lok. 53, 00-547 Warszawa

​IBAN: PL NR KONTA PODOPIECZNEGO

Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE IMIĘ I NAZWISKO PODOPIECZNEGO NR IDKod SWIFT banku: PKOP PL PW

Nazwa banku: Bank Pekao SA, Kraj banku odbiorcy: Polska

PODOPIECZNY Eliasz Dziarkowski

Nr subkonta: 02 1240 6410 1111 0010 4941 2773, Nr ID: FWZ 0028

Janina Wilga