Lubsko | Wpadka przy podlewaniu sadzonek marihuany

3774
Kryminalni z Komisariatu Policji w Lubsku zabezpieczyli ponad 80 sadzonek konopi indyjskich. Na gorącym uczynku zatrzymany został 31-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli jeszcze słoik z marihuaną. Mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Policjanci z Lubska ujawnili i zlikwidowali plantację konopi indyjskich należąca do 31-letniego mieszkańca pow. żarskiego. Mężczyzna zatrzymany został na gorącym uczynku w momencie, kiedy podlewał sadzonki, zupełnie nie spodziewając się w tym miejscu funkcjonariuszy. Mundurowi zabezpieczyli do dalszych badań laboratoryjnych ponad 80 sadzonek, które znajdowały się w różnej fazie wzrostu. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu słoik z ponad 50 gramami marihuany. Mężczyzna został przesłuchany oraz usłyszał zarzuty posiadania i uprawy narkotyków. Pracując nad tą sprawą kryminalni ustalili także, że w uprawie pomagał mu 19-latek, który także odpowie za to przestępstwo. Obaj mężczyźni solidnie przygotowali się w nielegalna uprawę. Ogrodzili teren wokół sadzonek, zainstalowali specjalną pompę, którą pompowali wodę z pobliskiej rzeki. Narkotyki zostaną przebadane w laboratorium policyjnym, a następnie po wydaniu postanowienia przez sąd zniszczone.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii:

Art. 63 par. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Tej samej karze podlega, kto, wbrew przepisom ustawy, zbiera mleczko makowe, opium, słomę makową, liście koki, żywicę lub ziele konopi innych niż włókniste.

3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

MK, Źródło: kom. Aneta Berestecka KPP Żary