Zabójstwo w Gozdnicy, obława na podejrzanego (zdjęcia, film)

5361

W ubiegły piątek, 20 października dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o znalezieniu w jednym z mieszkań w Gozdnicy zwłok mężczyzny z raną głowy.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej, a następnie policjanci z Żagania. Oględziny miejsca zdarzenia i oględziny zwłok 58-letniego mężczyzny zostały przeprowadzone przez policjantów pionu dochodzeniowo-śledczego i techników kryminalistyki z udziałem ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego w Gorzowie Wlkp. i biegłego z zakresu medycyny sądowej, pod nadzorem Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Żaganiu.

W czasie działań prowadzonych w tej sprawie policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia dwóch mężczyzn i jedną kobietę, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. Policjanci rozpoczęli też poszukiwania 36-letniego mieszkańca Gozdnicy, podejrzewanego o zamordowanie mężczyzny. Z informacji które zdobyli policjanci wynikało, że chce on wydostać się z Gozdnicy i uciec. Został ogłoszony alarm. Do Gozdnicy wezwano posiłki. Do działań poszukiwawczych został również użyty pies tropiący. Po kilkugodzinnej obławie policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który został przewieziony do policyjnego aresztu.

W czasie weekendu policjanci doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu osoby zatrzymane do tej sprawy. Po zebraniu materiału dowodowego i wielogodzinnych działaniach śledczych prokurator przedstawił zarzut zabójstwa zatrzymanemu w obławie 36-latkowi. Prokurator po przesłuchaniu podejrzanego złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. W poniedziałek 23.10, Sąd Rejonowy w Żaganiu rozpatrzy wniosek o areszt mężczyzny podejrzanego o zabójstwo. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

MK, foto i video Policja Gorzów