Przedwyborcza demolka w Żarach

4920
fot. monitoring miasta Żary

W nocy z piątku na sobotę 13 października kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały, jak dwie kobiety niszczą reklamy wyborcze.

Z nagrań wynika, że do zdarzenia doszło o godzinie 2.45 na rondzie u zbiegu ulic Okrzei, Tunelowej i Górnośląskiej. Można przypuszczać, że kilka minut wcześniej podobna “akcja” została przeprowadzona na rondzie pomiędzy dworcami kolejowym i autobusowym, gdyż stamtąd właśnie przyszły dwie sprawczynie. Zniszczenia na pl. Pionierów Ziemi Żarskiej były podobne.

– W niedzielę wspólnie ze strażą miejską przeglądaliśmy zapisy monitoringu i udało nam się rozpoznać sprawców – mówi Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz i pełnomocnik wyborczy KWW “Dobre Miasto Lepszy Powiat”. – Obecnie przygotowujemy się do złożenia zawiadomienia na policję. Po szczegółowej analizie tego zdarzenia mam wrażenie, że nie był to zwykły czyn chuligański, a działanie na zlecenie. Są podejrzenia, że sprawczynie mogą być powiązane z jednym z kandydatów z Zatorza. Mam nadzieję, że to się nie potwierdzi – dodaje.

Jak widać, monitoring miejski ma sens, wbrew temu co twierdzą niektórzy przeciwnicy tego typu “podglądania” miasta. Co najważniejsze, pozwala skutecznie namierzyć wandali niszczących publiczne, lub prywatne mienie.

fot. monitoring miasta Żary

fot. monitoring miasta Żary