Wicemistrz Polski z żarskiego klubu

1285

SPORTY WALKI | Nowej Soli odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu K-1 Pro-Am, podczas których Kamil Dychała wywalczył tytuł wicemistrza w kategorii wagowej -71 kg.

Organizatorem zawodów był MFC Makowski Fighting Championship i Polski Związek Kickboxingu. Na ringu stanęli wyselekcjonowani zawodnicy i zawodniczki na podstawie osiągnięć z poprzednich dwóch lat – najlepsi z najlepszych z całej Polski.

Kamil Dychała wystartował w kategorii -71 kg. W pierwszej walce spotkał się z utytułowanym zawodnikiem z Warszawy Mateuszem Kopaniszynem, którego pokonał 3:0. W drugiej walce trafił na brązowego medalistę Mistrzostw Świata i Europy Dawida Sieka, pokonując go 2:1. W ten sposób zameldował się w finale, gdzie zawalczył z Mateuszem Różakiem z klubu Thai Gym Tarnów. Od samego początku walki była mocna wymiana ciosów. Zawodnicy w zwarciu zderzyli się głowami, rozcinając łuk brwiowy Kamila. Po konsultacji z lekarzem walka została przerwana w drugiej rundzie. Trenerem Klubu Korio Żary jest Dariusz Dychała.