Nowa szefowa zrobi porządek

7300

Wraz z początkiem kwietnia lubskim Domem Pomocy Społecznej zarządzać będzie nowa szefowa. Wioletta Kuźmińska ma uporządkować sprawy po zwolnionej w aurze awantury byłej szefowej.
Przypomnijmy. Była już dyrektor, Janina Chęć została z hukiem zwolniona przez starostę Janusza Dudojcia. Powodem był narastający od lat konflikt dyrektorki z personelem. Oskarżenia o mobbing, wywieranie presji, brak szacunku, zastraszanie i skłócanie ludzi poprzez politykę płacową miały stać się codziennością. To przeszkadzało w pracy. Stąd spora rotacja pracowników. Czara goryczy się jednak przelała. Pracownice w efekcie założyły związki zawodowe i zaczęły walczyć o siebie i swoje prawa.

Nagroda jubileuszowa

Dyrektorka była zwolniona z trzymiesięcznym wypowiedzeniem pracy, bez świadczenia pracy. Poszła do Sądu Pracy. Do procesu jednak nie doszło. Strony poszły na ugodę. Starosta zmienił wypowiedzenie. Wydłużył dyrektorce okres zwolnienia. To spowodowało, że będzie mogła odebrać nagrodę jubileuszową za trzydzieści lat pracy. Inaczej zostałaby bez pieniędzy, na przysłowiowym lodzie.

Szefowa audytorem

Przeprowadzony w DPS-ie audyt nie przyniósł rewelacji. Wiadomo, że zmiany wymaga organizacja pracy i dokumenty kadrowe.

– Najlepszym audytorem będzie teraz nowa szefowa. Pani Kuźmińska z pewnością jeszcze wszystko dokładnie sprawdzi – przekonuje Janusz Dudojć. – Mam nadzieję, że w lubskim DPS-ie wszystkie sprawy będą uporządkowane – kwituje.

Paweł Skrzypczyński

Stanowisko obejmie Wioletta Kuźmińska, która odchodzi z posady dyrektor Domu Dziecka w Lubsku, gdzie spędziła ostatnie, prawie 9 lat. Przejmuje lubski DPS w trudnym momencie.

PaS