70 lat minęło … (galeria zdjęć)

5193
foto Gola Halina

Uroczysta Gala z okazji 70-lecia Szkoły podstawowej nr 2 już za nami. Dzisiaj w południe sala widowiskowa Żarskiego Domu Kultury „Luna” wypełniła się po brzegi.

W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście, uczniowie z rodzicami oraz absolwenci szkoły. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli władz lokalnych. Burmistrz Żar Danuta Madej złożyła pracownikom szkoły oraz uczniom i rodzicom serdeczne gratulacje,  wręczyła także  dyrektorowi szkoły Pani Marzenie Mosakowskiej – Wrona  ufundowaną przez Urząd Miasta „pewną” kwotę pieniędzy do wykorzystania na cele szkoły. Dyrektor szkoły podziękowała za współpracę i wkład w rozwój szkoły byłym i obecnym pracownikom szkoły , sponsorom i rodzicom dzieci .

Uroczystość była perfekcyjnie przygotowana. Z rozmysłem zaplanowano każdy szczegół imprezy. Jako pierwszy wystąpił Teatr „Szelest”. Młodzi aktorzy przedstawili historię szkoły, od momentu jej powstania do czasów obecnych. Przedstawienie było interesujące , zabawne i zarazem  bardzo wzruszające. Na scenie wystąpili także  absolwenci szkoły  oraz gimnastyczki z sekcji akrobatycznej. Zwieńczeniem imprezy było uroczyste otwarcie siłowni plenerowej na terenie szkoły oraz poczęstunek .                                                   MK