W trosce o zdrowie psychiczne

3061

Trwa II Żarski Tydzień Zdrowia Psychicznego. Drugą edycję wydarzenia zakończy konferencja w żarskim ratuszu z udziałem znanego seksuologa, profesora Zbigniewa Izdebskiego.

Wydarzenie rozpoczął „Przegląd Twórczości Osób z Zaburzeniami Psychicznymi” w ramach odbywającego się Zjazdu Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej. W kolejnym dniu można było zasięgnąć bezpłatnych konsultacji w czterech żarskich poradniach zdrowia psychicznego, a w kolejnym wziąć udział w akcji „Rusz się po zdrowie … psychiczne – II edycja”. Wszyscy zainteresowani mogli wspólnie poćwiczyć jogę, potańczyć hip-hop i break dance pod okiem Artura Niezgody, i zapoznać się ze sztuka walki Muay Thai.
W ramach tygodniowego programu, w czwartek o godz. 9:00 będzie można w żarskim ratuszu obejrzeć film psychologiczny „Pokolenie P”.
W piątek (29 września) o godz. 9:00 w sali żarskiego ratusza rozpocznie się konferencja
I Żarskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego. Wystąpi prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, pedagog i seksuolog, specjalista w zakresie poradnictwa rodzinnego. Wystąpienie będzie poświęcone tematyce: „Zagrożeń rozwoju sfery seksualnej dzieci i młodzieży”. Drugim prelegentem będzie Ewa Parandowska, koordynator programu „Czarne Fale – lekcje o depresji” Fundacji III Kliniki Psychiatrii SYNTONIA. Wystąpienie będzie poświęcone tematyce depresji dzieci i młodzieży.

Paweł Skrzypczyński, foto Gola Halina