POWIAT ŻARY | Niebezpieczna sytuacja na drodze z policyjnej kamery

4812

Niebezpieczną sytuację na drodze zarejestrowała kamera policyjnego wideorejestratora. Kierujący audi nie ustąpił pierwszeństwa wjeżdżając prosto pod koła jadącego prawidłowo volkswagena. 

Policjanci żarskiego ruchu drogowego patrolowali drogę K-12. Kiedy znajdowali się przy zjeździe na drogę K-18 byli świadkami groźnie wyglądającej kolizji, aby uniknąć zderzenia sami musieli zjechać w ostatniej chwili na pobocze. Kamera policyjnego rejestratora nagrała całą sytuację. Kierujący samochodem marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa pojazdom poruszającym się drogą z pierwszeństwem doprowadzając do zderzenia z samochodem VW Touran oraz VW Passat. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie i mogła zakończyć się tragicznie. 27-letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Chwila nieuwagi, ryzykowne manewry wyprzedzania, nadmierna prędkość, czy brak wyobraźni może doprowadzić do nieszczęścia. Policja apeluje, aby pamiętać , że w dużym stopniu trudne warunki pogodowe mogą w znacznym stopniu przyczynić się do niebezpiecznych sytuacji na drodze, jednakże w bardzo wielu przypadkach winę ponosi brawura kierującego. Przestrzegając przepisów w ruchu drogowym wielu sytuacjom można zapobiec.

Mk, źródło Policja Lubuska