Znaleźli narkotyki w Żarach i w Lubsku

1551
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | Policjanci z lubskiego komisariatu oraz żarskiej komendy w wyniku podjętych działań doprowadzili do zatrzymania osób, które posiadały narkotyki.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku oraz Komendy Powiatowej Policji w Żarach wykazali się skutecznym działaniem w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. W minionym tygodniu ujawnili i zatrzymali osoby, które posiadały narkotyki.

W nocy z 9 na 10 lutego 2021 r. na jednej z ulic w Lubsku funkcjonariusze kryminalni przeprowadzili kontrolę drogową pojazdu marki BMW. Zarówno kierowca jak i pasażerowie zachowywali się bardzo nerwowo na widok policjantów. Pasażerka usiłowała schować jakiś przedmiot pod swój fotel. W związku z podejrzeniem, że w samochodzie mogą znajdować się zabronione substancje, funkcjonariusze przeszukali go.

Okazało się, że w pudełku, które chowała 23-letnia kobieta było kilka zwitków foliowych z narkotykami oraz tabletki extasy. Substancje zostały zabezpieczone i w dalszej kolejności poddane testom. Potwierdziły one, że jest to marihuana, metamfetamina, amfetamina oraz extasy. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. W toku prowadzonych czynności usłyszała zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, a także udzielania ich innym osobom. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec niej dozór. 23-latce może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy 12 lutego 2021 r. w Lubsku kryminalni zatrzymali kolejną osobę. 27-letni mężczyzna poszukiwany był nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Żarach do odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania policjanci znaleźli u niego środki odurzające i substancje psychotropowe. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę. Odpowie także za posiadanie narkotyków.

W dniu 13 lutego 2021 r. policjanci żarskiego ruchu drogowego na jednej z ulic w Żarach zatrzymali do kontroli samochód marki Citroen. 33-letni mieszkaniec Żar, kierował nim pod wpływem narkotyków, mężczyzna również przy sobie posiadał narkotyki. Został zatrzymany. W toku dalszych czynności, w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania policjanci znaleźli marihuanę u 25-latki, która tam przebywała. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Oboje zostali przesłuchani. Za posiadanie narkotyków może im grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

komisarz Aneta Berestecka
Komenda Powiatowa Policji w Żarach