Koszykówka rozgrzała kibiców, zwycięska inauguracja Chromika

3133

W meczu inaugurującym trzecioligowe rozgrywki koszykarze w Żarach UKS Chromik pokonali drużynę Franc Gardier Polonia Świdnica.

Widowisko dopingowane przez ponad ćwierć tysiąca kibiców mogło się podobać. Tym bardziej, że żarska drużyna dominowała od samego początku meczu zdobywając 11 punktów przy zerowym bilansie gości. Z minuty na minutę przewaga rosła i ostatecznie Chromik pokonał rywali wynikiem 93:54.

Po raz pierwszy kibice mogli zaopatrzyć się w gadżety, takie jak koszulki, ręczniki, czy skarpetki. Ruszył sklepik klubowy. Przy okazji rozstrzygnięty został konkurs na imię dla kameleona, który pojawił się w logo żarskiego klubu. Zwycięzcą został został Michał Kruszwic. W nagrodę otrzyma specjalnie zamówiony dla niego oryginalny strój Chromika, a na kameleona można już oficjalnie wołać „Chromek”.

Fani koszykówki odpowiedzieli na apel i podczas meczu zebrano sporo opakowań szczoteczek i past do zębów. Będą przekazane do fundacji Keepers Foundation, a stamtąd powędrują do dzieci w Afryce.

Chromik wystąpił w składzie: Paweł Pawlikowski, Igor Mróz, Konrad Mołek, Radosław Barcz, Dawid Kondratowicz, Jakub Koczan, Dariusz Kalinowski, Mariusz Matczak, Mateusz Rusiński, Arkadiusz Szkudlarek, Rafał Rutkowski, Dawid Komza. Trenerzy – Łukasz Rubczyński i Tomasz Sobczak.