Łęknica | Zaproszenie na koncert do Geoparku Łuk Mużakowa

2695

Za scenografię wspólnego występu chórów młodzieżowych „Canto Veloce” ze Strzelina (PL) oraz „Cantemus” z Hoyreswerdy (D), który odbędzie się 14.06.2019, wybrano wieżę widokową oraz jezioro Afryka na trasie ścieżki geoturystycznej Dawna Kopalnia Babina w okolicach Łęknicy.

W piątek 14.06.2018 Światowy Geopark UNESCO Muskauer Faltenbogen / Łuk Mużakowa zaprasza na koncert w ramach cyklu imprez mających na celu stworzenie ciekawej symbiozy krajobrazu z kulturą. Raz w roku wybrany geotop na terenie Geoparku stanowić będzie scenografię dla występu dwóch chórów młodzieżowych z Polski i Niemiec. Na scenografię koncertu w 2019 roku wybrana została urokliwa wieża widokowa oraz jezioro Afryka na trasie ścieżki geoturystycznej Dawna Kopalnia Babina w okolicach Łęknicy. Gości oczekuje kolorowa mieszanka pieśni ludowych i współczesnych, zaprezentowanych przez polski mieszany chór „Canto Veloce” z Gimnazjum Muzycznego ze Strzelina oraz niemiecki dziewczęcy chór „Cantemus” z Gimnazjum z Hoyerswerdy.

Koncert rozpoczyna się o godz. 16.00 pod wieżą. Od godziny 14.00 przewidziane są nieodpłatne piesze i rowerowe wycieczki z przewodnikiem. Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny.

MK