Za remizą jest ściernisko

2888
Robert Motyka odwiedza swój rodzinny dom w Sieniawie Żarskiej, a przy okazji bywa też w Żarach

Wielkie święto kabaretu w Sieniawie Żarskiej zbliża się wielkimi krokami. Ruszają „letnie Spotkania Kabaretowe „Ściernisko”. Oj, będzie się działo!

Wydarzenie  rusza w sobotę, 26 maja o godz. 19:00. W tym roku na scenie za remizą strażacką w Sieniawie Żarskiej pojawią się gwiazdy: Kabaret Chyba, Kabaret Nowaki, Mikołaj Cieślak oraz Rafał Zbieć z Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz kabaret Paranienormalni.

Impreza, to pomysł Roberta Motyki i jego kolegów z kabaretu Paranienormalni. Robert Motyka pochodzi z Sieniawy Żarskiej i często odwiedza swój rodzinny dom.

– Pierwsze „Ściernisko” było w ubiegłym roku, ale przypominam, że kabaret „Paranienormalni” przyjechał do Sieniawy Żarskiej już dwa lata temu. Było to moim największym marzeniem. Chciałem do mojej rodzinnej miejscowości przyjechać z kabaretem, który założyłem wspólnie z kolegami – wspomina Robert Motyka.

Impreza ma też wymiar charytatywny. W ubiegłym roku wsparcie finansowe w wysokości 5 tys. zł otrzymała miejscowa Fundacja „Pięknolesie”W tym roku na prezenty może liczyć m.in. miejscowa szkoła.

– Pamiętam, że jak ok. dwadzieścia lat temu tworzyliśmy w Sieniawie amatorski kabaret, to organizując różnego rodzaju występy, przeznaczaliśmy pieniądze, a to na kupno drzwi do biblioteki, a to na kupno regału czy jakiegoś sprzętu, który do dziś służy. Chciałbym, żeby zawsze tak było, że zostaje trwały ślad, a nie tylko że przyjeżdża cyrk, zawija się i odjeżdża – podkreśla Robert Motyka.

Bilety w cenie 50 zł można kupić na stronie: www.syroop.pl, u sołtysa Sieniawy Żarskiej tel. 602305239 oraz w Żarskim Domu Kultury – zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny Miasta Żary – 20 proc zniżki na osoby dorosłej, ️50 proc. zniżki dla dzieci w wieku 10-17 i darmowe wejście dla dzieci do 10 lat.

Paweł Skrzypczyński