Uroczystość powołania Komendanta Powiatowego Policji w Żarach

711
fot. KPP Żary

ŻARY | Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadinspektor Jarosław Pasterski powołał na Komendanta Powiatowego Policji w Żarach komisarza Mateusza Domaradzkiego. Podczas uroczystej zbiórki rozkaz wręczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Bogdan Piotrowski. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządów i instytucji współpracujących z żarską komendą.

We wtorek, 3 stycznia, w sali odpraw żarskiej komendy odbyła się uroczystość powołania Komendanta Powiatowego Policji w Żarach. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Bogdan Piotrowski wręczył komisarzowi Mateuszowi Domaradzkiemu rozkaz o powołaniu na to stanowisko.
W swoim wystąpieniu szef żarskich stróżów prawa podziękował za wyróżnienie i zaufanie, jakim został obdarzony i zapewnił, że „…bezpieczeństwo mieszkańców powiatu żarskiego będzie dla mnie oraz kierowanych przeze mnie policjantów zadaniem najważniejszym”.
Komisarz Mateusz Domaradzki swoją służbę w Policji rozpoczął w styczniu 2002 roku jako kursant w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie, gdzie spędził ponad rok. Przez kolejne 3 lata związany był z Komendą Miejską Policji w Świnoujściu, gdzie realizował obowiązki służbowe w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym. W 2006 roku przeniósł się do Zielonej Góry i przez rok pełnił służbę w Rewirze Dzielnicowych III Komisariatu Policji. Od 2007 roku przez kolejnych 10 lat zdobywał doświadczenie zawodowe w komórkach pionu kryminalnego w III Komisariacie Policji w Zielonej Górze. ​Od lutego 2017 roku piastował funkcję Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji I w Zielonej Górze, a następnie Komendanta Komisariatu w Sulechowie. Od kwietnia 2020 roku powierzono mu funkcję Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu. Przeszedł niemal przez wszystkie piony i szczeble w policyjnej formacji. Od 23 września 2022 r. pełni obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Żarach.

fot. KPP Żary
fot. KPP Żary
fot. KPP Żary

kom. Aneta Berestecka