Lokator morderca, prokuratura wyjawia szczegóły zbrodni w Gozdnicy

3744

Jak już wcześniej donosił portal, w piątek 20.10.2017 roku w godzinach popołudniowych, w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Gozdnicy ujawniono zwłoki 58 letniego mężczyzny z ranami głowy.

Przybyli na miejsce prokurator z medykiem sądowym oraz grupą dochodzeniowo śledczą policji z Żagania przeprowadzili na miejscu oględziny miejsca zdarzenia połączone z działaniami mającymi na celu ustalenie okoliczności śmierci zmarłego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia prokuratora, lekarza medycyny sądowej i policji ustalono, że dzień wcześniej mieszkaniec Gozdnicy spożywał w swoim mieszkaniu alkohol z dwoma innymi mężczyznami, braćmi G., którym wynajmował jeden z pokoi w tym mieszkaniu, a także z sąsiadem i jego konkubiną. Po libacji wszyscy opuścili pokój, a pokrzywdzony położył się w swoim łóżku. Na drugi dzień tj. 20 października, w godzinach popołudniowych znaleziono zwłoki pokrzywdzonego. Mężczyzna leżał w łóżku. Na głowie miał rozległą ranę tłuczoną, a  w mieszkaniu tym znaleziono młotek ze śladami krwi. Narzędzie zabezpieczono do badań genetyczno – porównawczych.

Na polecenie prokuratora w sprawie tej początkowo zatrzymano 3 osoby uczestniczące dzień wcześniej w libacji alkoholowej w mieszkaniu pokrzywdzonego, sąsiada i jego konkubinę oraz jednego z braci. Szybko ustalono, że drugi z braci ukrywa się i widziany był tego dnia w okolicach Gozdnicy.

Jeszcze tego samego dnia wzmocnione siły policyjne z Żagania przeprowadziły obławę w wyniku której w godzinach wieczornych tego samego dnia zatrzymano Tomasza G.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, w tym zeznań świadków prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dokonania zbrodni zabójstwa – art. 148 par. 1 kk. Podejrzany przyznał się do dokonania zbrodni, w szczególności do uderzenia młotkiem w głowę śpiącego wówczas pokrzywdzonego – nie podał jednak motywów swojego działania.

Wczoraj na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 m-cy.

W najbliższą środę w Zakładzie Medycyny Sądowej AM we Wrocławiu przeprowadzona zostanie sekcja zwłok zmarłego.

MK