Udało się, jest nowy wózek dla Ani

3550

Akcja, w którą  zaangażowała się dzielnicowa sierż. Żaneta Migas zakończyła się sukcesem. Mała Ania z Żar, która jest chora na bardzo rzadką chorobę AADC i nie może chodzić, ma wreszcie nowy specjalistyczny wózek dzięki, któremu może  bez przeszkód wyjechać na spacer.

Dla małej Ani z Żar chorej na bardzo rzadką chorobę AADC, której tylko dwa przypadki znane są w Polsce, potrzebny był specjalistyczny wózek. Akcja zbierania środków finansowych na jego zakup  rozpoczęła się w kwietniu 2017 r. Mamie dziewczynki postanowiła pomóc dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Żarach sierż. Żaneta Migas, która nie była obojętna na los dziewczynki. Policjantka dowiedziała się o zbiórce na specjalistyczny wózek, który kosztował kilka tysięcy złotych, przez przypadek. Wylicytowała torebkę, skontaktowała się z mamą dziewczynki i kiedy usłyszała historię Ani, postanowiła pomóc. Po służbie wraz z panią Darią,  mamą dziewczynki prowadziła  aukcje rzeczy podarowanych przez osoby z całej Polski. Zakup specjalistycznego sprzętu w znaczny sposób ułatwił codzienne życie Pani Darii i jej córeczce. Obie mogą teraz bez żadnych przeszkód wyjść na spacer, czy zakupy, korzystać z uroków lata i wyjść na zewnątrz.

 

Dziewczynka potrzebuje stałej rehabilitacji, a w przyszłości czeka ją  operacja. Wszystkim, którzy chcą pomóc mogą to uczynić wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji ,,Słoneczko” nr. konta : 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010.

MK, foto nadesłane