Dwie kobiety z „ciężką nogą” straciły prawo jazdy

4744

W ostatnich dniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu prowadzili wzmożone kontrole prędkości. 

Niestety nie obyło się bez ujawnienia wielu wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości jazdy. Rekordzistkami okazały się tym razem dwie kobiety. Jedna pędziła mercdesem, 18 sierpnia 2017 roku o godz. 17.45 w miejscowości Pożarów (powiat żągański ). Policyjny radar wskazał prędkość 105 km/h, łatwo więc wyliczyć, że przekroczyła dopuszczalną prędkość na terenie zabudowanym aż o 55 km/h. Policjanci zatrzymali 34-letniej kobiecie prawo jazdy oraz ukarali wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

Kolejna można śmiało powiedzieć „piratka drogowa” jechała oplem, w dniu 21 sierpnia 2017r. o godz. 10.10 w miejscowości Iłowa ulicą Traugutta z prędkością  114km/h. Gdzie się tak spieszyła trudno powiedzieć, ale przekroczyła dopuszczalną prędkość na terenie zabudowanym aż o 64km/h!  Policjanci zatrzymali 29-letniej pani prawo jazdy oraz ukarali wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

MK