Turniej „Bezpieczna zerówka rozstrzygnięty”(zdjęcia)

3712

We wtorek, 28 listopada w auli Urzędu Miejskiego w Żarach zawrzało. 24 drużyny z przedszkoli z całego powiatu żarskiego stanęły do rywalizacji w XI Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. ,,Bezpieczna Zerówka”. Zadania przygotowali dla nich policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Turniej zorganizowany został przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żarach już jedenasty raz. Przed zawodami przedszkola odwiedzili dzielnicowi, którzy prowadzili pogadanki na temat bezpiecznych zachowań. Do auli Urzędu Miejskiego w Żarach we wtorek licznie przybyły dzieci z całego powiatu żarskiego. Łącznie udział w zawodach wzięły 24 trzyosobowe drużyny. Powodzenia dzieciom życzyła Burmistrz Miasta Żary Pani Danuta Madej, która pogratulowała uczestnictwa w zabawie i rozpoczęła turniej. Dzieci walczyły w pięciu konkurencjach dotyczących bezpiecznych zachowań. Przedszkolaki musiały m.in. odpowiedzieć na zadane pytania, pokolorować znaki, czy ułożyć układankę. Mali zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania związane z bezpieczeństwem, bardzo dobrze poradziły sobie także z praktycznymi konkurencjami przygotowanymi dla nich przez policjantów.

Wykonanie zadań konkursowych oceniała komisja w składzie : podinsp. Sebastian Wojciechowski z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, pani Joanna Kulasza z Kuratorium Oświaty, ogn. Joanna Sokalska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach oraz st. insp. Teresa Kacprzak ze Straży Miejskiej w Żarach .

I miejsce zajęła drużyna z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Żarach

II miejsce zajęła drużyna z Oddziału Przedszkolnego w Złotniku

III miejsce drużyna z Niepublicznego Przedszkola w Mierkowie

Podczas turnieju uczestników odwiedził tygrys ,,LUPO”, z którym dzieci mogły się przywitać i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, upominki oraz odblaskowe worki. Nagrody, sfinansowane zostały ze środków przeznaczonych na wsparcie programów profilaktycznych z Miejskiej i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarach.

Gratulujemy wszystkim dzieciom dużej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa !

MK, foto KPP Żary