Kradzieże paliwa na stacjach benzynowych

3948

Kilka dni temu policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa na stacjach benzynowych w Iłowej . Sprawcami okazali się 23 letni mieszkaniec miejscowości Żarska Wieś oraz 31 letni mieszkaniec miejscowości Gronów.

Pierwsza kradzież miała miejsce 8 lutego br. w miejscowości Iłowa dwóch mężczyzn poruszających się samochodem osobowym marki Audi 80 podjechali na stację paliw, zatankowali ponad 50 litrów oleju napędowego i uciekli nie płacąc za paliwo. Skradziony olej napędowy przepompowali do beczek, po czym tym samym pojazdem udali się ponownie na zakupy na inną stację benzynową.  Tym razem udało im się zatankować o 6 litrów paliwa więcej. Sprawcy ponownie odjechali spod dystrybutora bez płacenia. Pracownicy obu stacji o kradzieży poinformowali miejscową policję. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania złodziei. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn.

Sprawcy przyznali się do kradzieży. Paliwo o wartości 600 zł zostało odzyskane a panowie, wobec których prokurator zastosował dozór policyjny odpowiedzą za kradzież cudzego mienia. Maksymalny wymiar kary za taki czyn to 5 lat pozbawienia wolności.

MK, foto KPP Żagań