Policjant z Lubska wywalczył III miejsce w MMA

2736

We wrześniu 2017 r. w Arenie Toruń odbyły się V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w MMA. Na podium stanął Policjant z Komisariatu Policji w Lubsku, mł. asp. Paweł Szaja, który wywalczył III miejsce w kategorii półśredniej.

Do rywalizacji w zawodach przystąpiło  kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek. Byli to  funkcjonariusze policji, Biura Ochrony Rządu, straży miejskiej oraz żołnierze, strażacy i celnicy. W kategorii półśredniej do  80 kg, wystartował policjant z Komisariatu Policji w Lubsku, mł. asp. Paweł Szaja i wywalczył III miejsce  na podium. Sztuki walki trenuje już od 12 lat, a dyscypliną mieszanych sztuk walki zajmuje  się  od 6. To nie pierwszy sukces policjanta. W grudniu 2014 roku został Mistrzem Polski w MMA w kategorii półśredniej w turnieju, który odbył się w Sochaczewie. W 2015 r. wywalczył srebro na Mistrzostwach Służb Mundurowych w Toruniu, a w kwietniu 2017 r. na Mistrzostwach Wielkopolski w MMA, które odbyły się w Poznaniu zdobył srebro.

Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka  poważnych, trwałych obrażeń ciała.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

MK, źródło KPP Żary