Dożynki u św. Barbary

3606

Mieszkańcy Łazu byli gospodarzem tegorocznych dożynek parafialnych w mirostowickiej parafii p.w. św. Barbary.

W skład mirostowickiej parafii wchodzi pięć miejscowości: Jankowa Żagańska, Łaz, Mirostowice Dolne, Mirostowice Górne i Stawnik. Co roku dożynki odbywają się w innej miejscowości. W tym roku ich gospodarzami była wieś Łaz.

Mieszkańcy przygotowali dekoracje, dzięki którym miejscowość zyskała odświętny wygląd, a każda z miejscowości przygotowała wieniec dożynkowy. Sołtys i rada Sołecka nagrodzili najlepsze dekoracje. W wielu przypadkach mieszkańcy połączyli siły i wykonali je wspólnie. Nagrody otrzymali: państwo Bujak, Barańscy i Sandała, Stęplowscy wraz z Arkiem Gniazdowskim i Katarzyną Robaszewską. Nagrody za wieńce ufundował ksiądz proboszcz.

Dożynki rozpoczęła msza polowa, celebrowana przez proboszcza Stanisława Łukieńczuka.

Po mszy sołtys Łazu, Krzysztof Jurkiewicz, przywitał gości oraz wręczył podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, czy to finansowo, czy to pracą własnych rąk, poświęcając swój prywatny czas.

Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze, działające na terenie parafii. Wystąpił też żarski kabaret „Oj, tam! Oj, tam!”, działający przy Żarskim Domu Kultury.

Organizatorzy zadbali o atrakcje dla dzieci, a dorośli bawili się do późnych godzin nocnych przy muzyce zespołu „Damy Radę”.

Janina Wilga

PAS