Pomimo zakazów i… narkotyki

654
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | Dzielnicowi z lubskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Okazało się, że mężczyzna posiada podwójny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz jest pod wpływem narkotyków.

Dzielnicowi wykonują szereg czynności oraz działań w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Obok działań profilaktycznych podejmują również działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa na drodze. W minionym tygodniu dzielnicowi z lubskiego komisariatu pełnili służbę na terenie miasta i gminy Lubsko. Patrolując rejon miejscowości Nowiniec, zauważyli pojazd marki Opel Astra i postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierujący posiada dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zachowanie mężczyzny wskazywało również, że może on znajdować się pod działaniem narkotyków.

Przeprowadzony test potwierdził te przypuszczenia. Do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została krew. Z 32-latkiem podróżował jeszcze pasażer, który posiadał narkotyki. Tym razem tester wskazał, że jest to heroina. Narkotyki zostały zabezpieczone do dalszych badań. Obaj mężczyźni natomiast trafili do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia zostali przesłuchani.

Pasażer odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kierujący za złamanie zakazu oraz kierowanie pod wpływem narkotyków, może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Aneta Berestecka