Finaliści Stypendiady Polonistycznej

1112
fot. nadesłane

ŻARY | Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach zostali finalistami Ogólnopolskiej Stypendiady Polonistycznej. Organizatorem jest Firma Edukacyjna „Orzeł” ze Skierniewic.

W tegorocznej edycji odbyły się trzy konkursy: czytelniczy, ortograficzny i literacki. W konkursie czytelniczym zmierzyło się szesnaścioro uczniów z żarskiej Dwójki, którzy musieli się wykazać znajomością treści utworu literackiego. Czwartoklasiści wnikliwie analizowali fabułę książki pt. „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” Janusza Christy, siódmoklasiści „Zemstę” Aleksandra Fredry. Najlepiej poradziła sobie uczennica klasy 4b Lena Feret, która otrzymała Orła czytelniczego, wyróżnienie i tytuł finalisty.

W konkursie ortograficznym wystartowało piętnaścioro uczniów z SP2, którzy musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych i zastosować je w praktyce. I tu najlepszą notę uzyskali Olivia Łahucik, uczennica klasy 7a oraz Kacper Korczyński z 8a. Otrzymali Orła ortograficznego, wyróżnienie i tytuł finalisty.

W konkursie literackim zmierzyło się trzynaścioro miłośników pióra. Orła czytelniczego, wyróżnienie i tytuł finalisty otrzymała Lena Wywijas z 4a.

Opiekunkami nagrodzonych dzieci są: pani Patrycja Wanatko, Marta Mazur i Jolanta Błażków – polonistki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach.

nadesłane