Amator „taniego” koszenia może posiedzieć 5 lat

776
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | Dzięki skutecznej pracy dzielnicowych z Lubska i Brodów, odzyskana kosiarka – traktorek wartości 3 tysięcy złotych wróciła do właściciela, a podejrzany o kradzież usłyszał zarzuty.

W poniedziałek, 7 czerwca rano, do Komisariatu Policji w Lubsku wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży kosiarki – traktorka. Wartość urządzenia do koszenia trawy pokrzywdzony oszacował na 3 tysiące złotych. Poinformował również, że sprzęt pozostawił na swojej działce i nie wie, kto mógł dokonać jego kradzieży.

W działania zaangażowali się dzielnicowi. Dzięki dobremu rozpoznaniu i szybkiej reakcji ujawnili skradzione mienie tego samego dnia, na jednej z posesji w Lubsku. Kosiarkę ukrył pod plandeką zastany na miejscu 37-latek. Właściciel rozpoznał swoją własność, natomiast podejrzany o kradzież mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany znany był policjantom, gdyż już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. Usłyszał zarzuty kradzieży, za co może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Aneta Berestecka
Komenda Powiatowa Policji w Żarach