Jagodowe święto w Gminie Tuplice

0
2233
reklama

Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Wsi Drzeniów oraz mieszkańcy wsi zorganizowali festyn Jagodowe Święto. Zabawa była tak przednia, że nawet burza nie rozgoniła uczestników.

Główną atrakcją kulinarną były pierogi z jagodami robione własnoręcznie przez panie z Drzeniowa. Dla malkontentów panie przygotowały też pierogi ruskie. Pierogi cieszyły się  powodzeniem, które przekroczyło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W związku z tym organizatorzy podjęli rzuconą prze uczestników imprezy rękawicę i już zapowiedzieli, że w przyszłym roku przygotują dwa razy więcej pierogów.
Jednak nie tylko pierogi były kulinarną atrakcją Jagodowego Święta. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się wypieki, których głównym składnikiem, oprócz mąki – co podkreślają żartem organizatorzy – były jagody. Oczywiście święto nie było dniem postu, a wręcz przeciwnie, więc nie mogło zabraknąć karkówki i kaszanki z grilla, grochówki i tradycyjnych kiełbasek.

Nie mogło obejść się także bez kulinarnego konkursu pod przewodnictwem wójt Katarzyny Kromp. W konkursie bezkonkurencyjne było sołectwo Łazy z gminy Tuplice.

Frajdę mieli najmłodsi – czekały na nich dmuchana zjeżdżalnia i  zamek, które były wręcz oblegane. Powodzeniem cieszyły się także przejażdżki T.I.R-em i terenowym autem. Imprezę uatrakcyjnił zespół SWOJAKI oraz O`Polskie przeboje z Tuplic.

Uczestnikom zabawy nie przeszkodziła nawet burza, deszcz, grad i hulający wiatr. Po kilkudziesięciu minutach przerwy, ponownie ruszyła zabawa na całego. Do tańca przygrywał Czesław Band, a najbardziej wytrwali tancerze bawili się do późnych godzin nocnych. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Jagodowego Święta i zapraszają za rok.

PaS, foto nadesłane