Z uprawy do sądu

590
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | Policjanci zatrzymali 38-latka, który w swoim mieszkaniu uprawiał konopie inne niż włókniste. Rośliny zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych, a mężczyzna zatrzymany. Za uprawę i posiadanie narkotyków odpowie przed sądem.

Posiadanie narkotyków, nawet w niewielkich ilościach jest zabronione. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności, jeżeli ilości są znaczne nawet do 10. Niezgodne z prawem jest też uprawianie konopi innej niż włóknista. Prawo przewiduje za to karę do 3 lat, za uprawę mogącą dostarczyć znacznej ilości ziela konopi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. W związku z tym policjanci podejmują wszelkie działania, których celem jest wycofanie
z nielegalnego obiegu zarówno tych znacznych ilości, jak i nieco mniejszych.
Policjanci z żarskiej komendy podczas służby ustalili, że mieszkaniec powiatu żarskiego w swoim mieszkaniu uprawia narkotyki. Potwierdziło się to, kiedy weszli do miejsca zamieszkania 38-latka i znaleźli kilkanaście krzewów konopi innych niż włókniste. Rośliny rosły w doniczkach i znajdowały się w dość znacznej fazie wzrostu, bo mierzyły około pół metra. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli także susz, po jego przebadaniu tester wskazał, że jest to marihuana. Zarówno rośliny jak i susz zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Ich posiadacz został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił przedstawić mu zarzuty. 38-latek za posiadanie i uprawę narkotyków odpowie teraz przed sądem.

kom. Aneta Berestecka