Zawodnicy żarskiego Agrosu na podium w Toruniu

1114

LEKKOATLETYKA | 21 listopada w hali Arena w Toruniu odbył się Finał Ogólnopolski w lekkoatletyce, w grupach wiekowych U12, U14, U16. Każde z województw do kadry mogło powołać 36 lekkoatletów. W składzie województwa lubuskiego znalazło się aż 11 zawodników Agrosu. Wszyscy nasi zawodnicy zdobyli punkty dla województwa lubuskiego, czyli uplasowali się w swoich konkurencjach w najlepszej 16 w Polsce.

Województwo lubuskie zdobyło pięć medali, z czego cztery zdobyli żarscy zawodnicy. W grupie U16 srebrny medal w biegu na 60 m. z doskonałym wynikiem 7,23 s. zdobył Jakub Szakoła. W biegu na 300 m brązowy medal zdobył Fabian Deć, który pokonał dystans w czasie 37,45 s. Wielką niespodziankę sprawiła Oliwia Szymańska – o rok młodsza od swoich koleżanek – w biegu na 60 m. p.pł. wywalczyła brązowy medal ustanawiając rekord klubu 9,53 s. Rewelacyjnie w eliminacjach biegu na 60 m zaprezentowała się Weronika Kwaśniak  – ustanowiła nowy rekord klubu 8,02 s. Niestety w finale zbyt się usztywniła i była piąta z wynikiem 8,15 s. Rekord życiowy w biegu na 60 m. p.pł. ustanowił Stanisław Pająk uzyskując rezultat 9,37 s.

W grupie młodszej U14 wielki sukces Michała Kiernożyckiego – pierwszy start na ogólnopolskich zawodach i złoty medal w biegu na 300 m z czasem 39,09 s. Jest to najlepszy rezultat w historii, jaki uzyskał zawodnik U14 w Polsce na zawodach halowych!

W biegu na 60 m p.pł. dobry bieg Ady Wasilewskiej w eliminacjach – 9,95 s. Niestety w finale było trochę gorzej i ostatecznie zajęła ona V miejsce. W biegu na 60 m debiut ma za sobą Kacper Twardy, również młodszy o rok. Duży stres, trochę spóźniony start, ale ostatecznie 15. miejsce w kraju z wynikiem 8,58 s.

Jeżeli chodzi o wytrzymałość, w biegu na 600 m zadebiutowali w barwach Agrosu Julian Thomann i Bartłomiej Strzygocki. Świetny i odważny start Julka, który przewodził stawce przez 400 m i Bartek, który spokojnie zaczął zostawiając siły na końcówkę, co się opłaciło. W serii Bartek był drugi, a Julek trzeci z czasami 1,41,81 s (PB) i 1,42,21(PB), co dało im odpowiednio 11 i 13 miejsce.

W najmłodszej grupie U12 mieliśmy jednego przedstawiciela – Antka Szymańskiego, który po walce do samego końca ukończył bieg na 7. miejscu w kraju. W sztafecie mieszanej 4×200 m wystąpiło dwoje Agrosiaków – Ada Wasilewska i Michał Kiernożycki – ostatecznie 7. miejsce i tylko 1,8 s. do złota!