Skatowali ofiarę. Wezwali pogotowie i powiedzieli, że spadł ze schodów

3457
sąd, sędzia

Ich było trzech on sam, nie miał szans na obronę. Przed sądem staną mężczyźni, którzy w miejscowości koło Żar skatowali do nieprzytomności mężczyznę. Kopali go po całym ciele i bili pięściami.

Do bójki doszło w trakcie kłótni między pokrzywdzonym a oskarżonym, do której dołączyli się jeszcze inni dwaj mężczyźni . Pokrzywdzony  doznał licznych i trwałych obrażeń ciała, nie był w stanie bronić się. Po całym zdarzeniu oprawcy wezwali pogotowie i powiedzieli ratownikom medycznym, że pokrzywdzony spadł ze schodów. Ciężko ranną ofiarę pogotowie zabrało na SOR do Żar, jednak obrażenia okazały się na tyle poważne, że pacjenta przetransportowano na oddział intensywnej terapii do Kostrzyna nad Odrą. Lekarz oraz ratownicy medyczni od razu zorientowali się, że obrażenia których doznał mężczyzna nie były spowodowane upadkiem ze schodów i o zdarzeniu powiadomili policję.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Żarach zastosował wobec oskarżonych 38, 39 i 58 letnich mężczyzn tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, który następnie został przedłużony na kolejne trzy miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

MK