Groźny pożar na Okrzei, 8 osób było zagrożonych

5073

Trzynasty dzień września okazał się pechowy dla mieszkańców budynku wielorodzinnego przy ul. Okrzei 7 B w Żarach.

Cztery minuty po północy dyżurny Straży Pożarnej w Żarach odebrał zgłoszenie o pożarze mieszkania na poddaszu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Okrzei 7b w Żarach. Do pożaru natychmiast wysłane zostały 3 zastępy PSP z JRG Żary.  Z chwilą dojazdu strażaków do pożaru ogień wydobywał się już z okna jednego z mieszkań.

Okazało się, że 8 osób jest bezpośrednio zagrożonych i przebywa w strefie bezpośredniego zadymienia a kolejne 2 osoby z mieszkania, gdzie powstał pożar zdołały się przedostać  na dach przybudówki.
W wyniku prowadzonych działań udało się ewakuować wszystkie zagrożone osoby – nikt z nich nie odniósł obrażeń. Do ewakuacji użyto pojazdu specjalnego SCHD-32. Ogień swoim rozmiarem zniszczył tylko jeden lokal mieszkalny. Gaszenie ognia pianą sprężoną ograniczyło w znaczący sposób straty pożarowe i nie doszło do zalania mieszkań poniżej. Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Z uwagi na drewniane stropy w budynku, dokonano bardzo dokładnego ich sprawdzenia przy pomocy kamery termowizyjnej. Akcja trwała ponad 2 godziny, w akcju udział brało 9 strażaków. Dochodzenie w zakresie ustalenia przyczyny powstania pożaru prowadzi Policja.

MK, foto MK, foto KPP