Poszukiwany wpada z marihuaną

2575
Poszukiwany listami gończymi miał przy sobie narkotyki. W zakładzie karnym może więc spędzić więcej czasu.
 

Policjanci z Posterunku Policji w Brodach zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listami gończymi, a przy sobie posiadał marihuanę.
Policjanci z Posterunku Policji w Brodach otrzymali w sobotę (28 października) wieczorem zgłoszenie o mężczyźnie, który nie chce opuścić jednego z mieszkań. Po przybyciu na miejsce wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że jest poszukiwany dwoma listami gończymi. W trakcie dalszych czynności przy 24-letnim mieszkańcu Zielonej Góry funkcjonariusze znaleźli woreczek z suszem. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższych kilka miesięcy za kradzież z włamaniem oraz paserstwo. Odpowie również za posiadanie narkotyków.Zgodnie z art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

PaS