Żarskie muzeum zaprasza. Zabawa dla całej rodziny

892
fot. Muzeum Żary

ŻARY | Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziały w grze miejskiej pod nazwą „Szlakiem żarskich zabytków”.

Zabawa będzie trwać 8 dni – od 10 stycznia (niedziela) do 17 stycznia (niedziela). Celem gry jest przybliżenie ważnych miejsc i zabytków w Żarach oraz wydarzeń i ludzi, którzy mieli wpływ na powstanie i rozwój miasta.

Zasady gry:

Każdego dnia, ok. godziny 9:00, na profilu facebookowym www.facebook.com/MuzeumZary zostaną opublikowane zadania na dany dzień – wskazówki do pokonania wyznaczonej trasy na terenie Żar. Zabawa polega na odnalezieniu i sfotografowaniu się na tle zabytków wg opisanego zadania. Codziennie będzie do przebycia inna droga, rozpoczynająca się w miejscu zakończenie trasy z poprzedniego dnia.

Za każde zdjęcie przyznawany będzie jeden punkt. Łącznie będą do zdobycia trzy punkty za każda trasę (dwa obiekty znajdujące się na trasie i miejsce kończące trasę). Punkty będą zsumowane i na tej podstawie przyznane zostaną nagrody.

Zdjęcia należy przesłać jeszcze tego samego dnia, w którym opublikowane było zadanie, do godz. 24:00 na adres e-mail: k.krasowska@muzeumzary.pl.

Jeśli uczestnik wykona wszystkie zadania otrzyma „Certyfikat ukończenia szlaku żarskich zabytków”.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 68 36 38 370.

ATB (źródło: Muzeum Żary)