Lubuska Liga Młodzików, 11 kolejka

3241

W niedzielę, 05 listopada 2017  w Żaganiu rozegrano 11 kolejka II ligi okręgowej D1 Młodzik Grupa 4 . Na stadionie przy ulicy Karpińskiego zmierzyły się w pojedynku derbowym dwie drużyny UKS Czarni Żagań UKS Czarni Żagań II i UKS Czarni Żagań I,  dotychczas niepokonana drużyna w lidze .

Gospodarzem meczu była drużyna UKS Czarni Żagań II ( młodzik młodszy). Mecz rozpoczął się od ataków drużyny gospodarzy , walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska w której lepiej radzili sobie zawodnicy gospodarzy. Wygrywali pojedynki powietrzne i starli się przenosić ciężar gry na lewe skrzydło gdzie swoimi rajdami Fabian Wojtal siał postrach w obronie gości . Po jednej z indywidualnych akcji i przedryblowaniu kilku obrońców w końcu padła bramka dla młodzików młodszych,  którą w ostatniej minucie pierwszej połowy zdobył właśnie Fabian Wojtal. Druga połowa to ataki drużyny gości która podrażniona golem i możliwością pierwszej porażki w lidze ruszyła do walki. Obrona gospodarzy oraz bramkarz Czesław Góralczyk stanęli na wysokości zadania i wzorowo zatrzymali wszystkie ataki gości. W międzyczasie Czarni Żagań II zagrali groźne kontry, które pomogły im przenieść ciężar gry na połowę przeciwnika. Ostatecznie gospodarze  UKS Czarni Żagań II Młodziki ( młodsi) zdobywają 3 pkt, co pozwala utrzymać drużynie 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 15 pkt .

Skład zespołu gospodarzy : Góralczyk, Nawrocki, Łęcki, Bagiński, Koszelowski, Tęcza, Wojtal, Mordak, Wojtal, Maniak, Antosz, Linkowski, Rębicki, Srokowski, Drąg, Lasek. Trener Michał Błoński .

Na Ugawę zasługuje powołanie zawodnika gospodarzy, Fabiana Wojtala do kadry Województwa Lubuskiego na mecz Północ – Południe do Międzyrzecza.

MK, foto nadesłane