Futsalowy pokaz na ekstraklasowym poziomie

1170
fot. Andrzej Buczyński

FUTSAL | Żarscy kibice halowej piłki nożnej mieli okazję obejrzeć w akcji ekstraklasowy zespół z Chorzowa.

W ramach 1/32 finału Pucharu Polski Clearex Chorzów rozegrał mecz z miejscowym, drugoligowym Mundialem Żary. Już przed meczem było oczywiste, kto jest faworytem i kto wygra to spotkanie, jednak sam przebieg rywalizacji w hali przy ul. Podwale mógł się kibicom podobać. Na samym początku można było jeszcze odnieść wrażenie, że obydwa zespoły grają jak równy z równym, ale już czwartej minucie goście zdobyli pierwszego gola. Później drugiego. Jeśli chorzowian zaskoczyła bramka w wykonaniu gospodarzy i rezultat 1:2, to tylko na chwilę, bo szybko podwyższyli swoją przewagę kończąc pierwszą połowę wynikiem 1:4. W drugiej części meczu Clearex kolejnymi bramkami udowadniał, że różnica poziomów pomiędzy II ligą a ekstraklasą jest nie tylko teoretyczna. Większość akcji miała miejsce na połowie gospodarzy, którzy w zasadzie bronili się tylko przed atakami gości. Clearex strzelił kilka kolejnych bramek, ale i Mundialowi udało się zdobyć jeszcze jedną i w pewnym momencie na tablicy wyświetlił się rezultat 2:8. Chorzowianie dołożyli jednak jeszcze dwa celne strzały i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:10.

BRAMKI
Mundial Żary: Radosław Romanowski (1), Jakub Księżniak (1)
Clearex Chorzów: Szymon Cichy (3), Mariusz Seget (1), Maciej Mizgajski (2), Szymon Łuszczek (1), Przemysław Dewucki (1), Domink Jankowski (1), Sebastian Brocki (1)

Podczas meczu prowadzona była zbiórka na rzecz Daniela Świerczyńskiego https://sedeka.pl/opp/swierczynski-daniel. W sumie udało się zebrać nieco ponad tysiąc złotych.

ATB