Bliski koniec męki na Moniuszki i Okrzei

4116

Wszystko wskazuje na to, że przed świętami pojedziemy remontowanymi od miesięcy ulicami. Gehenna kierowców i pieszych dobiegnie końca.

Na ul. Moniuszki praca wre. Robota idzie w szybkim tempie. Wszystko wskazuje na to, że za kilka dni ulica będzie przejezdna

W starostwie zapowiadają, że ulicą Moniuszki będzie można jeździć w czwartek, 21 grudnia. W tym dniu planowana jest sesja Rady Powiatu. Po sesji będzie okazja do oficjalnego otwarcia. Na budowie jest codziennie dwa albo nawet trzy razy starosta Janusz Dudojć. Przyznaje, że cały czas niepokoi się o termin, ale jest dobrej myśli. Przebudowa ulicy jest największą inwestycją Powiatu Żarskiego w obecnej kadencji.

W ratuszu z kolei planują, że ulica Okrzei będzie można pojechać najpóźniej w piątek, 22 grudnia.

Na Okrzei przy chodnikach rozwijają już trawkę

– Myślę, że maksymalnie do tego dnia nastąpi odbiór, czyli zakończenie przedmiotu umowy. Fizyczne zakończenie robót może nastąpić jeszcze wcześniej. Przykładem jest ulica Zielonogórska, gdzie ruch został puszczony jeszcze przed odbiorem, ale wyraziła na to zgodę policja oraz wykonawca, któremu przekazaliśmy teren na czas budowy. Jeśli pogoda nie przeszkodzi, to w tym tygodniu powinny się zakończyć wszystkie prace nawierzchniowe. Wszystko, co jest pod ziemią, zostało już dawno zrobione. Oświetlenie również – informuje Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury UM w Żarach.

Pas