Uczniowie SP 2 dla hospicjum

2952

Już po raz trzeci  wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach wzięli udział w corocznej jesiennej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”.

Celem jest zebranie funduszy na rzecz osób przebywających w Hospicjum im. Brata Alberta w Żarach. Uczniowie rozprowadzali cebulki żonkili wśród znajomych i przyjaciół. Zebrane fundusze będą przeznaczone na opiekę i środki potrzebne podopiecznym żarskiego hospicjum.  Kwiat żonkila jest  międzynarodowym symbolem nadziei przypominającym nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzystwa w trudnym okresie odchodzenia. Zakupione sadzonki uczniowie  posadzili 20 października na terenie szkoły. W wydarzeniu brała udział również Pani Dyrektor Marzena Mosakowska-Wrona, która jako pierwsza zasadziła żonkilową cebulkę.

– Serdecznie dziękujemy za życzliwość i zrozumienie ze strony wszystkich uczniów naszej szkoły, grona pedagogicznego i tych, którzy dołożyli się do tej wielkiej sprawy. Wszyscy z niecierpliwością nie mogą się doczekać, aż żonkile zakwitną, ale na ten moment muszą poczekać do wiosny – mówi pan Wiesław Leńczuk, opiekun Szkolnego Koła Caritas.

 

Jolanta Błażków, foto nadesłane