Unia Kunice w książce Bogdana Klockowskiego

3235

Unia Kunice jest drugim żarskim klubem piłkarskim, który doczekał się swojej monografii. A wszystko za sprawą Bogdana Klockowskiego, który postanowił w ten sposób uczcić 70-lecie działalności swojego ukochanego klubu.

„70 lat Klubu Piłkarskiego Unia Kunice” to swoiste kompendium wiedzy o kunickim środowisku piłkarskim. Książka napisana z pasją i miłością do klubu, który dla Bogdana Klockowskiego stał się drugim domem. W tym klubie uczył się piłkarskiego rzemiosła, a gdy poważna kontuzja przerwała jego sportową karierę, zajął się uczeniem młodych adeptów piłki nożnej. Obecnie można go spotkać i usłyszeć na stadionie Unii. Jest spikerem i niestrudzonym kronikarzem klubu.

Promocja książki odbyła się 29 października w sali widowiskowej filii Żarskiego Domu Kultury w Kunicach. Impreza zgromadziła byłych i obecnych zawodników, działaczy piłkarskich, sympatyków klubu i przyjaciół autora. Laudację wygłosił Jerzy Węgier, prezes Kunickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Pozarządowych. W części artystycznej wystąpił zespół muzyczny „Wrocławska 7” oraz tancerki z sekcji, działającej przy ŻDK.

W holu domu kultury uczestnicy imprezy mogli obejrzeć wystawę dokumentującą siedemdziesięcioletnią działalność kunickiego klubu.