Sąd zgodził się na wyższą karę dla gwałciciela

3482

Przytrzymywał kobietę za szyję oraz ramiona, zadawał ciosy po twarzy i całym ciele. Na koniec uderzył ją kamieniem w głowę . Kiedy ofiara upadła przygniótł ją własnym ciałem, po czym zaczął z niej zdzierać ubranie.

Taki ciąg zdarzeń miał miejsce w ubiegłym roku w Gubinie. Kobieta jednak stawiała opór, walczyła z napastnikiem ostatkiem sił. Z pomocą przyszła przypadkowa osoba. Napastnikowi nie udało się zgwałcić. Okazało się, że gwałciciel to 35-letni mężczyzna, który działał w warunkach recydywy, bowiem za podobny czyn był wcześniej skazany.

Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim wyrokiem z listopada ubiegłego roku uznał oskarżonego za winnego zarzucanego czynu i wymierzył mu karę 5 lat pozbawienia wolności.
Uznając orzeczoną karę za zbyt łagodną Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim wniosła apelację od tego wyroku, domagając się wymierzenia surowszej kary.

Po rozpoznaniu apelacji w dniu we wtorek 28 marca br.  Sąd Okręgowy w Zielonej Górze w pełni podzielił stanowisko Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim i wymierzył oskarżonemu karę 8 lat pozbawienia wolności.

MK