Małoletni włamywacze odpowiedzą za kradzieże

3684

Na przełomie października i listopada doszło do serii kradzieży z włamaniem na działkach. Łupem złodziei padły rzeczy przechowywane w altanach m.in. podkaszarki, elektronarzędzia, butle gazowe.

Okazało się, że na ogrodach działkowych Relaks, Spomasz, Flora i Irys w Żarach grasowali młodzi mieszkańcy pow. żarskiego. Dwóch 17 –latków usłyszało już zarzuty, natomiast pozostałą trójką nieletnich w wieku 14 i 15 lat zajmie się sąd dla nieletnich. Za kradzieże z włamaniem grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Młodociani złodzieje okazali się również wandalami. Demolowali bowiem wnętrza altanek, a szkody, które wyrządzali niejednokrotnie przekraczały wartość skradzionych rzeczy .  Łupem złodziei padały najczęściej elektronarzędzia, podkaszarki, siekiery,  butle gazowe, śpiwory czy radia. Dwóch 17-latków usłyszało już  kolejno po sześć i siedem zarzutów kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Młodzi ludzie podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów  i poddali się dobrowolnie karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata, dozoru kuratora oraz obowiązku naprawienia szkody. Do Sądu Rejonowego w Żarach Prokuratura Rejonowa w Żarach skieruje akt oskarżenia. Trzema pozostałymi nastolatkami w wieku 14 i 15 lat zajmie się sąd dla nieletnich.

MK