Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach w Żarach, Kunicach i Lubsku

2959

W związku z listopadowym świętem, organizacja ruchu w rejonie cmentarzy będzie zmieniona. Nie jedźmy więc na pamięć, zwracajmy uwagę na oznakowanie dróg i stosujmy się do niego. Pamiętajmy również o bezwzględnym stosowaniu się do poleceń Policjanta kierującego ruchem.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu oraz przyjezdnych będą czuwali policjanci z żarskiej komendy. Od piątku 27 października 2017 r. rozpoczną  wzmożone działania pn. ,,ZNICZ 2017”, które potrwają do  2 listopada. W związku z przewidywanym  zwiększeniem natężenia ruchu pojazdów związanym ze zbliżającym się dniem „Wszystkich Świętych” w rejonie dróg prowadzących do cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu drogowego mające na celu ograniczenie utrudnień w ruchu oraz poprawę jego płynności.

  • Cmentarz przy ul. Szpitalnej w Żarach:

zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od 30.10-02.11.2017 r.

Do cmentarza przy ul. Szpitalnej w Żarach będzie można dojechać ul.  Słowackiego oraz ul. Szpitalną, od strony ul. Żagańskiej do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Dojazd do cmentarza będzie również możliwy ulicami Dąbrowskiego oraz Słowiczą.

Parkingi jak co roku zlokalizowane będą na ul. Szpitalnej, na odcinku od ul. Żagańskiej do ul. Sienkiewicza oraz dwa parkingi przy cmentarzu. Wyjazd z głównego parkingu będzie odbywał się ulicami Łokietka i Konopnickiej w kierunku Al. Wojska Polskiego, natomiast z drugiego parkingu położonego przy cmentarzu będzie możliwy ulicami  Szpitalną i Warsztatową.

W związku z przewidywanym dużym natężeniem ruchu pojazdów zwracamy się z apelem o niedojeżdżanie do samego cmentarza  oraz korzystanie z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Żarach, która będzie prowadzona w dniu 01.11 od godzin rannych do godzin wieczornych w odstępach 30 minutowych, natomiast w dniach  31.10 i 02.11 w odstępach 1-godzinnych. Przystanek autobusowy zlokalizowany będzie na ul. Żagańskiej w rejonie byłego klubu garnizonowego.

W rejonie cmentarza, tj. na ul. Reymonta wyznaczony zostanie również postój „TAXI”.

  • Cmentarz w dzielnicy Kunice:

zmiany w organizacji ruchu od 30.10-02.11.2017 r.

Dojazd do cmentarza poprowadzony zostanie drogą jednokierunkową od ul. Pułaskiego, za skrzyżowaniem z ul. Marszowską, a wyjazd ul. Pionierów w kierunku ul. Pułaskiego.

  • Cmentarz przy ul. Szpitalnej i Pokoju w Lubsku:

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać w dniu 31.10 i 01.11.2017 r.

– ul. Pokoju na odcinku od ul. Szpitalnej do ul. Jodłowej będzie wyłączona z ruchu,

– ul. Szpitalna od skrzyżowania z ul. Poznańską  do ul. Warszawskiej  będzie jednokierunkowa,

– ul. Jasna i Pokoju będą jednokierunkowe w kierunku obwodnicy miejskiej,

-ul. Krótka wyłączona z ruchu,

-główny parking będzie znajdował się przy ul. Szpitalnej

wyjazd  z cmentarza ul. Szpitalną będzie możliwy tylko ul. Warszawską w kierunku obwodnicy   miejskiej.

 Z uwagi na to, iż szybko robi się szaro i ciemno Policjanci przypominają również o noszeniu odblasków przez pieszych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w mieście, a w szczególności w małych miejscowościach, gdzie cmentarze usytuowane są często w małej odległości od drogi.

MK, źródło KPP Żary